
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Mounting Style | |
| lead free status | |
| Number of Channels | |
| Slew Rate | 2.9 kV/µs |
| operating temperature | |
| pin count | |
| rohs status | |
| gbw | |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 54 dB to 76 dB |
| Operating Supply Current | 143 mA |
| input offset drift | |
| Gain Bandwidth Product | 650 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Amplifier Type | Programmable Gain |
Stock: 23
Distributors
pcbx
Unit Price$10.44144
Ext.Price$10.44144
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.44144 | $10.44144 |
| 10 | $9.43507 | $94.35070 |
| 25 | $9.08791 | $227.19775 |
| 50 | $8.75353 | $437.67650 |
| 100 | $8.43153 | $843.15300 |
